تبلیغات
ماهیان آکواریومی - سیچیلاید زمین خوار
 
ماهیان آکواریومی
با خدا باشو پادشاهی کن
درباره وبلاگ


با سلام
موضوع وبلاگ: زندگی ماهییان آکواریومی
تلاش ما برای شناساندن ،نوع،نحوه زندگی، نوع مراقبت، مقابله و درمان بیماری انواع گونه های ماهیان آکواریومی مخصوصا ماهیان آب شیرین به مخاطبین علاقمند به ماهی می باشد.

مدیر وبلاگ : سعید فراهانی
نظرسنجی
شما طرفدار کدام ماهی آب شیرین هستید؟


سیچلاید زمین خوار یا همان پروکسیموس  از سیچلاید های زیبای خانواده سیچلاید های امریکایی میباشد.این ماهی متعلق به رودخانه امازون بوده و تا حدودی رفتار و شکل ظاهری اش مانند گریین ترور یا همان گریین تیلر میباشد.بر خلاف گریین ترور فک این ماهی به سمت پایین میباشد و اصولا کف خوار هستند ولی از روی اب هم غذا میگیرند.این ماهی در اکواریوم تا 20 سانتی متر هم رشد میکنند و ماهب های سازگار و جالبی هستند.پروکسیموس ها بیشتر به صورت جفت نگهداری میشوند و کف اکواریوم انها بهتر است که از شن ریز باشد تا انها بتوانند به راحتی غذای خود را از روی زمین گرفته و بخورند.این ماهی در رنگ های خاکستری با لکه های سبز کم رنگ و گاهی هم به دلیل کم یاب بودن دارای رنگ روشن و لکه های قرمز مانند شکل بالا هستند.

تانک مورد نیاز=حداقل یک اکواریوم 60 لیتری برای یک جفت.

دمای نگهداری=26 الی 30 درجه سانتی گراد.

تغذیه=خیلی کم از بالای اب غذا میگیرند ولی اگر به انها عادت دهید این کار را میکنند.ولی شما میتوانید به انها غذاهایی که زیر اب میروند را بدهید مثل غذای زیرابی ( بیومار) انها بسیار این غذا را دوست دارند ولی تنوع غذایی را برای سلامت ماهی حفظ کنید.

رفتار=ماهی صلح جو.البته گاهی هم کمی ماهی های ضعیف تر را اذیت میکنند.انها به کف با شن های ریز عادت دارند و نور کم را میپسندند.بعضی ها این ماهی را با ماهی های گیاهخوار مثل گورامی-انجل و انجل مونو-کریدوراس و... نگهداری میکنند ولی این کار را به شما توصیه نمیکنم چون تجربه این کار رو دارم بهتون میگم.شما میتونید سیچلاید زمین خوار رو با همه ی سیچلاید های ارام و صلح جو مثل سوروم-گریین ترور-اسکات ها-جک دمپسی و... نگهداری کنید.

توجه=سیچلاید زمین خوار به ماهی های کف خواره دیگر حساس هست مثل کت فیش ها و کریدوراس ها.

توجه=در تانک پروکسیموس ها از فیلتر تصفیه مکانیکی استفاده نکنید چون جریان اب را سریع میکند و ماهی به جریان سریع اب حساس است.یا از فیلتر تصفیه مکانیکی استفاده نکنید یا به جای ان از فیلتر تصفیه بیولوژیکی استفاده کنید.

تشخیص جنسیت  کار مشکلی است ولی نرها از ماده ها بزرگترند و زمان جفتگیری نرو ماده باهم بازی میکنند و به دنبال یکدیگر میروند.

تکثیر   کار مشکلی است ولی میتوان انها را در اکواریوم با یک جفت مولد و گذاشتن یک سنگ صاف یا گلدان یا پلی استر از انها تخم گرفت ولی به شما اطمینان نمیدهم که تخم ها بارور بشوند.
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :